Ekonomi

Bakan Nureddin Nebati oyunu Mersin’de kullandı

Bakan Nebati, oyunu kullanmak için gittiği Gündoğdu İlçesi’ndeki Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görevlilere kolaylıklar dileyen Nabati, 1176 numaralı sandıkta oy kullandı.

Nebati, gazetecilere verdiği demeçte, sandıkların saat 17.00’de kapanmasının ardından çok hızlı bir şekilde sonuçların alınacağını söyledi.

Seçimin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Nebati, şöyle konuştu: “Gördüğümüz kadarıyla katılım iyi. Seçmen çok bilinçli olarak gelip oyunu hızlı bir şekilde kullanıyor ve geri dönüyor. Görebildiğimiz ve sahadan edindiğimiz bilgiler kadarıyla kalan çalışmalar ilk turda tamamlanacak.” Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanımızın prestijiyle.”söz konusu.

İyi bir kampanya yürüttüklerini vurgulayan Nebati, şunları kaydetti:

“Burada gördük, özellikle Mersin’de seçimlerin çok iyi geçtiğini ve seçmenin hizmet için daha prestijli olduğunu gördük. Böylece Türkiye ilk çok partili hayatın getirdiği demokrasi deneyimini hayata geçirerek dünyaya örnek oldu. 1950 yılında bugün büyük bir olgunlukla hem yurt dışında hem de gümrük kapılarında ve şu anda sandıklarda gösterdiği olgunluk, seçim içindeki her türlü çelişkiyi bir kenara bırakarak doğru karar verme noktasında önemli bir örnek oluşturmuştur. Katılımın yüksek olması nedeniyle AK Parti ve Cumhur İttifakı’na hayırlı olsun.”

Bakan Nebati’ye yaptığı açıklamada, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve AK Parti İl Başkanı Adem Aldemir eşlik etti.

dazkirihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu