Ekonomi

Binance Japonya pazarına giriyor

Dünyanın en büyük kripto para platformu Binance, kriptonun benimsenmesinde kıymetli rol oynayacağını düşündüğü Japonya pazarına giriş yapma emeliyle, Japon kripto platformu Sakura’yı satın aldı.

Binance’ten yapılan açıklamaya nazaran, satın alma sayesinde Binance Doğu Asya bölgesindeki birinci lisansını da almış olacak. Satın almanın koşulları ise bilinmiyor.

Binance Japan’in Genel Müdürü Takeşi Çino, “Birleşen platformlarımızı yerel kullanıcılara uygun bir şekilde geliştirmek için düzenleyicilerle birlikte çalışacağız. Japonya’nın kriptoda lider rolü üstlenmesine yardımcı olmak için hevesliyiz” dedi.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao 2018’de ülkenin menkul değerler düzenleyicisinin, lisans alınmadığı takdirde işin durdurulması talebi üzerine Japonya pazarına girme planlarını iptal etmişti. Platform, bundan üç yıl sonra da kayıt kurallarına uygunluk göstermediğine dair emsal bir ikaz almıştı.

Japonya Başbakanı Fumio Kişida’nın “Yeni Kapitalizm” başlığı altında ekonomiyi canlandırma planı, web3 şirketlerinin büyümesini desteklemeyi de içeriyor. Web3 terimi, kripto paraların altında yatan teknoloji olan blokzincirlerin etrafında inşa edilmiş merkeziyetsiz bir internet için kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu